ProPadel Warszawa – Pierwszy całoroczny klub do gry w padla

Korty do padla - wymiary, jak grać i
z czym to się je?

Jednym z największych wyzwań przed jakimi stają ludzie, kiedy zaczynają grać w padla jest to, o ile mniejszy jest kort w porównaniu z tenisowymi, na których dotychczas grywali. 🎾😱🙆‍♂️

Musi minąć trochę czasu zanim się przystosujemy i przestaniemy uderzać niemalże każdą piłkę zbyt mocno – padel to w końcu nie squash, i wymaga naprawdę minimalnych nakładów siły aby grać efektywnie.

Jakie zatem wymiary ma kort do padla?

👉 Długość 20m, szerokość 10m, przez środek biegnie natomiast siatka dzieląca kort na dwa kwadraty o wymiarach 10m na ​​10m.
👉 Siatka ma zatem 10 m długości, 88 cm wysokości w środku i 92 cm wysokości na końcach.
👉 Kort jest otoczony kombinacją szklanych ścian i drucianej siatki.
👉 Tylna szklana ściana kortu ma 3 metry wysokości a boczne szyby rozciągają się na 4 metry wzdłuż brzegu boiska licząc od końca kortu, przy czym pierwsze dwa metry ściany mają 3 metry wysokości, a kolejne dwa metry już jedynie 2 metry.
👉 Wszystkie szklane ściany są zwieńczone 1-metrową drucianą siatką.
👉 Pozostała część kortu (wzdłuż bocznej krawędzi) jest otoczona drucianą siatką o wysokości 3 m, z wyjątkiem dwóch bramek na każdym krańcu siatki. Podczas gry bramki są otwarte i można przez nie swobodnie wybiegać.
👉 Korty usytuowane w hali nie mogą mieć dachu ani innych przeszkód nad głową do wysokości conajmniej 6 m licząc od podłoża kortu.

Oczywiście zależnie od poziomu klubu i dostępnej w nim przestrzeni mogą występować pewne odstępstwa od normy (np. jedna ze ścian kortu „przyklejona” do ściany hali co efektywnie uniemożliwia korzystanie z jednej z bramek), ale dopóki nie mówimy o meczu czy turnieju na poziomie World Padel Tour , nie powinno to stanowić realnego utrudnienia i wpływać negatywnie na radość z gry 😜 Jeśli chcecie spróbować „z czym to się je” zapraszamy do ProPadel Warsaw gdzie doświadczycie wszystkich „smaczków” bez zbędnych kompromisów!

Mój prywatny 🔝 – najbardziej spektakularne korty do padla na świecie! 🙆‍♂️

Korty do padla

Dynamiczny wzrost popularności tego sportu oraz fakt, że korty do padla budowane są częstokroć w idyllicznych lokalizacjach, każdy posiada swój niepowtarzalny styl, a czasem wręcz razi pozornym brakiem związku z miejscem, w którym powstaje, wszystko to istotne czynniki, które wpłynęły na mój wybór. 🥇 🥈 🥉

Korty do padla
Korty do padla

Niesamowite krajobrazy, supernowoczesne otoczenie, zaadaptowane stare hale, które pierwotnie nie miały nic wspólnego z padlem – te i inne kwestie (jak wpływ pandemii i obecne skupienie się na warunkach sanitarnych) spowodowały, że takie ekskluzywne i wyjątkowe centra do padla powstają jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Wybór zawsze jest trudny, a tym bardziej, gdy kryteria rankingu są w pełni subiektywne, ale oto mój top miejsc z najbardziej zjawiskowymi kortami do padla. 

1. Hurawalhi Island Resort (Malediwy)
2. Argentario Golf & Wellness Resort (Włochy)
3. Globen Padel (Szwecja)
4. Open Padel Helsinki (Finlandia)
5. ProPadel Warsaw (Polska)

Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim pierwszego i najlepszego klubu w Polsce😜 A może ktoś z Was podczas swoich podróży znalazł kort do padla w mało oczywistym i zaskakującym miejscu? 🎾🔥🏆

Przeczytaj również Padel w hali czy na dworze – gdzie grać i jak to zrobić dobrze by czerpać radość z gry?

 
Korty do padla