ProPadel Warszawa – Pierwszy całoroczny klub do gry w padla

Padel w hali czy na dworze – gdzie grać i jak to zrobić dobrze by czerpać radość z gry?

Kryte korty do padla łapią wiatr w żagle. W Polsce, podobnie jak w większości krajów Europy, coraz więcej klubów powstaje w halach. Zdecydowanie więcej niż w przypadku tenisa, jeśli mielibyśmy padla porównać do jego bliskiego kuzyna. ☀️⛈❄️

W naszej szerokości geograficznej staramy się budować kluby halowe, oczywiście gdy mamy ku temu odpowiedni budżet, co wydaje się logiczne, gdy chcemy dać graczom możliwość stabilnego treningu przez cały rok. Bywamy też zaskoczeni widząc na południu Europy, że kluby do padla coraz częściej lokalizowane są wewnątrz budynków (niby wbrew swojemu DNA).

Padel w hali czy na dworze – gdzie grać i jak to zrobić dobrze by czerpać radość z gry?

Dziwne? Coraz dobitniej zdajemy sobie sprawę, że gracze wolą grać i trenować jednak w pomieszczeniu niż na zewnątrz, nawet gdy warunki wydają się idealne: słońce, brak wiatru i idealna temperatura. Kiedy gracz ma wybór zazwyczaj wybiera obiekt halowy, ponieważ warunki tu są „przewidywalne i kontrolowane”. Czasem jest to posunięte do tego stopnia, że ​​niektórzy gracze „wychowani” na hali nie są w stanie grać na świeżym powietrzu!

Gra w padla podczas fali upałów to sztuka. W naszej szerokości geograficznej temperatury bywają bardzo wysokie, gracze obficie się pocą, picie wody i moczenie głowy są nieodzownym elementem gry, ale najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, jak efektywnie zarządzać energią i kontrolować swoje ruchy! ☀️☀️☀️

Jakie wnioski możemy wysnuć obserwując graczy, w aktualnie panującym w Hiszpanii lub we Włoszech ekstremalnym klimacie? Niezależnie od tego czy grasz na na hali, czy próbujesz swego szczęścia „pod chmurką”: 

Każda mała przerwa podczas gry staje się chwilą wytchnienia, podczas której konieczne jest nawodnienie, jedzenie i, co najważniejsze, prawidłowe oddychanie! Dlatego przy temperaturach rzędu 30 stopni i więcej, bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich tych reguł, w przeciwnym wypadku gracz może doświadczyć hipoglikemii (spadku poziomu cukru w organizmie) z: 
🆘zawrotami głowy
🆘brakiem siły
a do tego wszechogarniającym pragnieniem pysznej, zimnej coca-coli (organizm wie najlepiej czego mu potrzeba)!🎾😎🥤

Bezwarunkowo należy zatem dobrze się przygotować przed rozpoczęciem meczu, zaopatrując się w świeżą wodę (nie zmrożoną), suszone owoce i nasączony ręcznik do nałożenia na czoło i szyję. Dzięki temu będziesz w szczytowej formie i to nie jedynie przez pierwsze 20 minut, ale przez cały mecz! A Wy jakie macie preferencje? Przeczytaj również Korty do padla – wymiary, jak grać i z czym to się je?